Windykacja należności

Na czym naprawdę polega windykacja należności

Windykacja należności, to sformułowanie, które doskonale przyjęło się w języku codziennym. Nie przepadamy za nim, ponieważ jest dla nas mało konkretne. Za sprawą rozmaitych firm, które nie mają żadnego związku z zawodem radcy prawnego lub adwokata, pod pojęciem windykacji rozumie się również działania polegające na nękaniu dłużnika telefonami z przez Panią z działu call center firmy X, Y lub Z. My takich działań nie prowadzimy. Windykacja, to dla nas dochodzenie roszczeń przed sądami, aby wszcząć egzekucję i odzyskać pieniądze dla naszego Klienta.

Cała jednak istota windykacji sprowadza się do odpowiedzi na pytanie, w jakim trybie wszcząć proces i jak sformułować pozew, aby uzyskanie wyroku i wszczęcie egzekucji nastąpiły jak najszybciej. W profesjonalnej windykacji należności chodzi bowiem o szybkie odzyskiwanie pieniędzy i skierowanie roszczenia do skutecznej egzekucji. Codzienność pokazuje, że telefony z przypomnieniami i groźbami nie robią na dłużnikach wrażenia. Nie płacąc Państwu pieniędzy, są na te telefony po prostu przygotowani. Zazwyczaj chodzi im o zyskanie czasu, aby wyzbyć się bardziej wartościowych składników swojego majątku. Dopóty zatem, dopóki telefon dzwoni, są stroną wygrywającą. Uzyskują w ten sposób to, na czym najbardziej im zależy.

Podejmowane przez Kancelarię działania windykacyjne skierowane są przede wszystkim do firm zajmujących się sprzedażą towarów oraz świadczeniem różnego rodzaju usług.

W ramach usług windykacyjnych dochodzimy należności wynikających z niezapłaconych faktur VAT, kierując roszczenia na drogę postępowania nakazowego lub upominawczego..

Odpowiednie sporządzenie pozwu oraz skierowanie go do właściwego trybu postępowania zapewniają relatywnie szybkie uzyskanie nakazu zapłaty, który po uprawomocnieniu pozwala na niezwłoczne wszczęcie postępowania egzekucyjnego. Dzięki współpracy z zaufanymi oraz sprawdzonymi Komornikami mamy pewność, że poszczególne czynności egzekucyjne podejmowane będą szybko i sprawnie. Nie kierujemy spraw do komorników z którymi wcześniej nie współpracowaliśmy. Stawiamy wyłącznie na zaufane kancelarie, w których akta Państwa sprawy nie zaginą wśród wielu innych akt egzekucyjnych.

W wypadku Klientów mających swoją siedzibę na terenie Krakowa i pobliskich miejscowości (Wieliczka, Proszowice, Gdów itp.), bezpłatnie przyjeżdżamy po dokumentację związaną ze sprawami przekazanymi nam do windykacji.

Na życzenie Klienta udostępniamy bezpłatnie pieczęć prewencyjną. Nie pobieramy bowiem wynagrodzenia za informowanie o naszej działalności.

Prowadzona przez nas windykacja należności obejmuje reprezentację w sądzie oraz aktywne wsparcie na etapie całego postępowania egzekucyjnego.